Három magyar energiahatékonysági rendelet is módosult

Három magyar energiahatékonysági rendelet is módosult

Három, energiahatékonysággal kapcsolatos saját rendeletét módosította a minap a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal – hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a hatóság.

Kiderült: megvétózta Magyarország az EU kritikusan fontos új szabályát

Kiderült: megvétózta Magyarország az EU kritikusan fontos új szabályát

Magyarország és Lengyelország vétója mellett, Lettország és Szlovákia tartózkodásával elfogadták ma az uniós tagállamok az energiahatékonysági irányelv módosított változatát, így az 20 nap múlva hatályba lép és a végső energiafelhasználás csökkentésével kapcsolatos szabályok minden tagállamra kötelezőek lesznek – derült ki a Tanács közleményéből és a kapcsolódó anyagokból, nyilatkozatokból. Magyarország arra hivatkozva szavazott nemmel, igaz minősített többséggel a többiek leszavazták, hogy „az irányelv rendelkezései aránytalanul nagy gazdasági és társadalmi terhet ró majd Magyarországra, a célok nem hajthatók végre költséghatékonyan; ezért a javaslat túllépi azokat a határokat, amelyeket felelősséggel vállalhatunk.”

Megvan a nagy alku az uniós energiafelhasználás visszafogásáról - Rengeteg ingatlant érint

Megvan a nagy alku az uniós energiafelhasználás visszafogásáról - Rengeteg ingatlant érint

Egész éjjel tartó tárgyalások után pénteken reggelre megszületett az ideiglenes politikai megállapodás az uniós energiahatékonysági irányelv módosításáról, benne a végső energiafelhasználás visszafogásának mértékéről és arról, hogy rengeteg középületben kötelező lesz energiahatékonysági felújításokat végrehajtani - derült ki a tagállamokat tömörítő uniós Tanács és a társjogalkotó Európai Parlament közleményeiből. A javaslatot eredetileg megfogalmazó Európai Bizottság üdvözölte a fontos megállapodást.

Nemet mond a pálmaolajra az EU - Fontos alku született a kivezetésről

Váratlan áttörést sikerült elérni az EU jövőbeni megújuló energia politikájának kialakítását célzó tárgyalásokon. Az Európai Parlament, valamint a tagállamok csütörtök reggelre elért kompromisszuma értelmében 2030-ra az Unió energiafogyasztásának 32 százalékát megújuló energiaforrásokból kellene fedezni. A tárgyalások ugyanakkor egyelőre nem vezettek eredményre az energiahatékonysági direktíva tekintetében.

Lemaradt Magyarország az energiamegtakarítási versenyben

Csúszásba került Magyarország az általa vállalt végsőenergia-megtakarítási cél teljesítésével; míg a Nemzeti Energiahatékonysági Cselekvési Terv szerint 16,37 Petajoule halmozott energiamegtakarítást kellett volna elérni 2014 és 2016 között, addig az éves előrehaladási jelentés szerint ennél jóval kisebb, 12,25 Petajoule volt a halmozott energiamegtakarítás - hívta fel a figyelmet a Magyar Energiahatékonysági Intézet.

Politikai háború alakult ki az EU energiaszabályozása körül

Az Európai Parlament az előző héten véglegesítette a kulcsfontosságú energiahatékonysági direktíva szövegét, amelyről november 28-án történhet meg a végső szavazás a parlamentben. A főbb politikai csoportok belüli és közötti politikai csatározások miatt azonban a végkimenetel egyáltalán nem egyértelmű. A két nagy politikai tábor, a szocialisták és a konzervatívok álláspontjai között áthidalhatatlannak tűnik az ellentét.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hozzányúl a kormány a szocho-szabályokhoz
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.